top of page

DREVO

ručne hobľovaný2.jpg

Cenník

informujte sa o cenách všetkých dekorov drevenej podlahy v prehľadnom zozname

PODLAHY NA PODLAHOVÉ KÚRENIE

Drevo je prírodný materiál s prirodzenými rozdielmi vo farbách a štruktúre, prirodzene reaguje i na vonkajšie vplyvy (napr. svetlo). Z uvedeného dôvodu môže dochádzať k odlišnostiam napr. vo farbe dreva, či jeho štruktúre.Každá podlaha aj keď je vyrobená z dubu môže byť výnimočná svojim opracovaním a štruktúrou dreva.

Ponúkame drevenú podlahu vhodnú na podlahové kúrenie s tepelným odporom iba R=0,1m2.K/W.

TRIEDENIE

NATUR - v tomto triedení je vyberané kvalitné drevo s rovnomerným vzhľadom, ako aj vyváženou a prirodzenou hrou farieb. Obsahuje len ojedinele vrastené ihlové  očká , hrčky. Zrkadlové lamely podporujú živosť prírodného materialu.

Natur_1.jpg
Natur_2.jpg

RUSTIC - zaujímavá, silná hra štruktúr a farieb podtrhuje markantný charakter podlahovej plochy. Jemné vlásočnicové povrchové trhlinky a praskliny, tmavé jadro ako aj markantné hrče dotvárajú silný výraz obrazu podlahy. Vypadnuté hrče a praskliny sú odborne vyspravené tmelom, niektoré len čiastočne.

Rustic_1.jpg
Rustic_2.jpg

Povrch parkiet môžeme rozdeliť do rôznych kategorií podľa spôsobu vrchného opracovania ,  všetky tieto povrchy sú dielom majstrov vo výrobe a každý z týchto precízne vyrábaných povrchov je original.

Kefované povrchy prechádzajú špeciálnym výrobným krokom, pri ktorom je povrch jednotlivých drevených nášľapných vrstiev 4x kefovaný. Pri tomto procese dochádza k zámernému zdrsneniu povrchu a zrazených hrán, pričom môžu vzniknúť jemné trhliny a otvorené drobné hrčky a očká. Vzniknutý reliéf (povrchová štruktúra) zámerne podčiarkuje rustikálny dojem a môže sa (na základe rôznej homogenity prírodného dreva) na jednej lamele, resp. z lamely na lamelu odlišovať.

kartáč štandart.jpg
kartáč silný.jpg

Dub Dymený(smoked):  Pri procese „údenia“ (zadymovania)  dôsledku chemickej reakcie trieslovín trvalo zmeníme farbu parkety. Drevo sa sfarbí do hnedej, tmavohnedej až čiernej farby s výnimkou beľových častí, ktoré na tento proces nereagujú, ostávajú svetlé a vzhľadom k popísanému sfarbeniu okolitého dreva sa stávajú výrazne kontrastné. Stáva sa že aj nás to niekedy prekvapí , tie farby sú úžasné. Vzhľadom k rôznemu obsahu trieslovín v dreve vznikajú dokonca aj v jednotlivých lamelách farebné rozdiely, ktoré sú charakteristické pre tento prírodný produkt a nie sú dôvodom na reklamáciu.

dub dymený.jpg
dub dymený_2.jpg

Ručné hobľovanie vtlačí drevu charakter ručnéj práce asi najviac, než ktorákoľvek iná povrchová úprava. Zárezy hoblíka vráskavie povrch podlahy s nepravidelnou eleganciou a vytvára originálnu kresbu. Hobľovaný povrch poskytuje potešenie nielen očiam, ale aj chodidlám a dlaniam, ktoré vedia vnímať jemné vyhladené textúry drevenej podlahy. Hobľovanie vykonáva skúsený majster pomocou ručného náradia. Najčastejším spôsobom je pozdĺžne hobľovanie, ale vieme vytvoriť aj rôzne špeciálne vzory a dizajny. Mimoriadne pôsobivé je šikmé hobľovanie, ktoré po pokládke vytvára nadväzujúcu jednotnú kresbu podlahy.

ručne hobľovaný.jpg

Gatrovanie parkiet je právom veľmi obľúbený spôsob spracovania povrchu drevenej podlahy.Táto textúra priečnych zárezov, ktoré sú pre dokonalý pocit ešte prekefované, umocňuje dojem z poctivej drevenej podlahy a vie pôsobiť moderne aj rustikálne, v závislosti na použitej drevine a farbe oleja. Katrované podlahy sú typické svojou odolnosťou, respektíve zníženou náchylnosťou k povrchovému opotrebovaniu. Všetky drobné odreniny a vrypy gatrovaný povrch dokonale redukuje. Táto vlastnosť predurčuje gatrované podlahy do interiérov, kde možno vyššie zaťaženie očakávať. Oceňujú to rodiny s deťmi a majitelia štvornohých miláčikov. Ďalšou oblasťou využitia sú komerčné priestory - obchody, kaviarne a reštaurácie, ktorým katrovaná podlaha v šedých a tmavších odtieňoch mimoriadne pristane.

gáter silný.jpg
gáter štandart.jpg

Všeobecné informácie : 

Vynikajúci tepelný odpor a najlepšia povrchová úprava. Svojou konštrukciou sú vynikajúce na podlahové kúrenie s tepelným odporom iba R=0,1m2.K/W.

Kartáčované , V hrana po obvode a povrchová úprava tvrdými voskovými olejmi ktorá Vám bude dlho slúžiť .

Vyrábame parkety v rozmeroch :
Fisch  12,8/3,8 x 120 x  710 alebo 730 mm (stromček)
Parket  12,8/3,8 x 155 x 1500 mm
Parket XL  12,8/3,8 x 200 x 2000 až 2400 mm

Drevená podlaha vhodná na podlahové kúrenie je povrchovo upravená parketa hardwaxolejom v niekoľkých vrstvách. Skladá sa z nášľapnej vrstvy európsky DUB prilepenej na stabilnú brezovú preglejku lepidlom RAKOLL ECO 3 – PVAc. Spodné vrstvy parkety sú pravidelne podrezané.

Parketa je špeciálne vyrobená k celoplošnému lepeniu o podklad a je vhodná na podlahové vykurovanie. Spoj parkety je riešený perom a drážkou a po všetkých štyroch stranách je priznaná V hrana.

ARTISAN

Minimalizmus a výnimočné detaily sú podstatou najvyššej formy dizajnu, čo znamená, že parkety Artisan sú vynikajúcou voľbou pre súčasnosť a budúcnosť.

Charakteristiky podlahových parkiet Artisan:

 • 100% drevo, spoľahlivé zloženie, odolné voči zmenám teplôt a vlhkosti

 • môže byť inštalovaná na podlahové vykurovacie systémy

 • rýchla a jednoduchá inštalácia

 • možnosť renovácie

 • špičková kvalita za rozumnú cenu

 • nespôsobuje alergie

 • odolná

 • teplá na dotyk

 • reguluje mikroklímu

 • unikátna

 

Povrchová úprava:

Povrchová úprava podlahovej parkety Artisan môže mať niekoľko vrstiev laku na ochranu podlahy a vytvárať tak povrch odolný voči oderom, nečistotám a mikroškrabancom.

Parkety môžu byť prírodne olejované, pretože olej preniká do pórov a chráni drevo proti vlhkosti, s dôrazom na jeho prirodzené vlastnosti a estetické odvolanie. Môže tiež mať olejovú ochranu proti UV žiareniu, ktorá vytvorí ochranný kryt a zvyšuje odolnosť proti nečistotám.

 

5G systém zamykania

 • inštalácia je o 25% rýchlejšia

 • nepotrebujete odbrníka

 • čistá a jednoduchá inštalácia

 • zníženie rizika poškodenia počas inštalácie alebo demontáže

Artisan - CHALET

Kolekcia podlahových krytín Artisan CHALET je vhodná pre vysoko záťažové priestory. Typickou vlastnosťou parketových podláh je ich výnimočná životnosť umocnená profesionálnym lakom. Kolekcia výrobkov Artisan CHALET je vynikajúcou voľbou pre ľudí, ktorí siahnu po dobrých a osvedčených riešeniach. Podlaha v sebe kombinuje praktickosť, kvalitu a prijateľnú cenu. Dôležitým rysom a tajomstvom tejto kolekcie je prírodná krása a kvalita pravého dreva.

Kolekcia je navrhnutá tak, aby priestor zaplnila príjemným pocitom pomocou vašich zmyslov. Táto zbierka je obohatená o nový, ale veľmi žiadaný dynamický dizajn.

Rozmer:     14x180x2200 mm

                    14x180x1800 mm*

Artisan - COTTAGE

Originálna forma dreva a top kvalita dosiek vinikajúco prezentuje prirodzené estetické aspekty materiálu. Kolekcia obsahuje sofistikované a štýlové podlahy, ktoré ponúkajú všetky prírodné vlastnosti dreva. Je vhodná pre vášnivých ľudí, ktorí milujú štýl, estetický vzhľad a chcú žiť svoj život naplno.

Kolekcia Artisan COTTAGE je navrhnutá tak, aby zaplnila priestor pomocou príjemných pocitov tým, že používate svoje zmysly. Dynamický a autentický dizajn dominuje tejto kolekcii a vyjadruje umelecký a voľný štýl najväčších odborníkov v oblasti iteriérového dizajnu.

Rozmer :   14x130x1092 mm

                   14x130x2200 mm*

Artisan - PALACE

Podlaha z kolekcie Aristan PALACE je kreatívna kombinácia veľkosti, tlmených a ukľudňujúcich farebných odtieňov a prírodnej krásy. Obsahuje dubové podlahy väčších rozmerov ( šírka 207 mm) s dobre viditeľnými okrajmi, jemnými tónmi zeme, jedinečné a prírodné zloženie dreva, ktoré je zdôraznené prírodnými olejmi alebo matným povrchom.

Kolekcia bude vyhovovať tým, ktorí oceňujú detaily a vedia, že menej je viac. Krása spočíva v kvalite prírodných materiálov.

Rozmer: 14x207x2200 mm

bottom of page