top of page

EUROOKNÁ

Významný podiel našej produkcie tvoria drevené eurookná a dvere, kde po všetkých stránkach (vrátane energetickej) zúročujeme bohaté skúsenosti pri ich výrobe, montážach i servise.

 

Výrobou eurookien, dverí a ich postupným vývojom (technologickým i konštrukčným)sa zaoberáme už 15 rokov. Za túto dobu prešli tieto produkty obrovským vývojom. Dnešným trendom je energeticky úsporné okno s dôrazom na dlhovekosť povrchovej úpravy a spoľahlivou funkciou kovania aj pri väčších rozmeroch výrobkov.


V našom portfóliu nájdete teda výrobky určené do štandardných objektov, ale aj výplne vhodné pre nízkoenergetické, či pasívne domy.

EURO 68 - ŠTANDARD

EURO 78 - PLUS

EURO 92 - PASIV

DREVOHLINÍKOVÉ OKNÁ

Najnovším trendom vo výrobe okien sú DREVOHLINÍKOVÉ OKNÁ, ktoré svojimi vlastnosťami spĺňajú požiadavku na ich „bezúdržbovosť“. Hliníkový systém osadený z exteriérovej strany zabezpečuje zvýšenú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Zároveň však z vnútornej strany zostáva priznaná prirodzená štruktúra dreva, ktorá umožňuje rôzne riešenia pre dotvorenie interiéru. Bonusom naviac je možnosť použitia takých dizajnových povrchových úprav drevených častí okien v interiéri, ktoré u štandardných eurookien nie sú možné.


Dokonalé spojenie dvoch materiálov (drevo a hliník) umožňuje využiť pri tomto okennom systéme ich najlepšie vlastnosti. V prípade hliníka minimálne nároky na jeho údržbu a stálofarebnosť (povrchová úprava vypaľovanými-komaxitovými farbami). U dreva jeho prirodzenú krásu a vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Hliníkové obloženie chráni drevo pred neželanými poveternostnými vplyvmi. Konštrukčné riešenie spojenia drevenej a hliníkovej časti okna umožňuje plynulé odvetrávanie priestoru medzi obložením a drevom, čím sa zabraňuje vytváraniu podmienok pre vznik plesní.

 

Súčasné trendy v dizajne okien preferujú štíhle a hranaté tvary. Hliníkový profil konštrukčne upevnený na rám okna s precízne vypracovaným spojom vertikálnych a horizontálnych častí tieto požiadavky dokonale spĺňa.


Drevohliníkové okná predstavujú najvyšší štandard v oblasti výplní stavebných otvorov.

MODELOVÉ RADY DREVOHLINÍKOVÝCH OKIEN


Použitie hliníkového obloženia okien od firmy GUTMANN umožňuje vytvoriť za použitia identických drevených profilov v interiéri, širokú škálu dizajnových možností vzhľadu okna z exteriéru.


Najčastejšie používané typy hliníkového obloženia:

MIRA CONTOUR VFM

MIRA CONTOUR 

MIRA CONTOUR VF

MIRA CONTOUR INTEGRAL

PLASTOVÉ OKNÁ

Naša spoločnosť má vo svojom portfóliu aj širokú škálu PVC okien a dverí vyrábaných z profilov vhodných ako pre ekonomickú verziu okien, tak aj pre ten najvyšší užívateľský štandard vrátane okien a dverí určených do pasívnych domov.

bottom of page