EUROOKNÁ

Významný podiel našej produkcie tvoria drevené eurookná a dvere, kde po všetkých stránkach (vrátane energetickej) zúročujeme bohaté skúsenosti pri ich výrobe, montážach i servise.

 

Výrobou eurookien, dverí a ich postupným vývojom (technologickým i konštrukčným)sa zaoberáme už 15 rokov. Za túto dobu prešli tieto produkty obrovským vývojom. Dnešným trendom je energeticky úsporné okno s dôrazom na dlhovekosť povrchovej úpravy a spoľahlivou funkciou kovania aj pri väčších rozmeroch výrobkov.


V našom portfóliu nájdete teda výrobky určené do štandardných objektov, ale aj výplne vhodné pre nízkoenergetické, či pasívne domy.

DREVOHLINÍKOVÉ OKNÁ

Najnovším trendom vo výrobe okien sú DREVOHLINÍKOVÉ OKNÁ, ktoré svojimi vlastnosťami spĺňajú požiadavku na ich „bezúdržbovosť“. Hliníkový systém osadený z exteriérovej strany zabezpečuje zvýšenú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Zároveň však z vnútornej strany zostáva priznaná prirodzená štruktúra dreva, ktorá umožňuje rôzne riešenia pre dotvorenie interiéru. Bonusom naviac je možnosť použitia takých dizajnových povrchových úprav drevených častí okien v interiéri, ktoré u štandardných eurookien nie sú možné.


Dokonalé spojenie dvoch materiálov (drevo a hliník) umožňuje využiť pri tomto okennom systéme ich najlepšie vlastnosti. V prípade hliníka minimálne nároky na jeho údržbu a stálofarebnosť (povrchová úprava vypaľovanými-komaxitovými farbami). U dreva jeho prirodzenú krásu a vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Hliníkové obloženie chráni drevo pred neželanými poveternostnými vplyvmi. Konštrukčné riešenie spojenia drevenej a hliníkovej časti okna umožňuje plynulé odvetrávanie priestoru medzi obložením a drevom, čím sa zabraňuje vytváraniu podmienok pre vznik plesní.

 

Súčasné trendy v dizajne okien preferujú štíhle a hranaté tvary. Hliníkový profil konštrukčne upevnený na rám okna s precízne vypracovaným spojom vertikálnych a horizontálnych častí tieto požiadavky dokonale spĺňa.


Drevohliníkové okná predstavujú najvyšší štandard v oblasti výplní stavebných otvorov.

MODELOVÉ RADY DREVOHLINÍKOVÝCH OKIEN


Použitie hliníkového obloženia okien od firmy GUTMANN umožňuje vytvoriť za použitia identických drevených profilov v interiéri, širokú škálu dizajnových možností vzhľadu okna z exteriéru.


Najčastejšie používané typy hliníkového obloženia:

MIRA CONTOUR VFM

MIRA CONTOUR 

MIRA CONTOUR VF

MIRA CONTOUR INTEGRAL

PLASTOVÉ OKNÁ

Naša spoločnosť má vo svojom portfóliu aj širokú škálu PVC okien a dverí vyrábaných z profilov vhodných ako pre ekonomickú verziu okien, tak aj pre ten najvyšší užívateľský štandard vrátane okien a dverí určených do pasívnych domov.